Nil Avunduk Konulu Seminerler-5/ ÜSTBEN (CD)

Nil Avunduk Konulu Seminerler-5/ ÜSTBEN (CD) - içimdeki yolculuk
ÜSTBEN
Etrafımdaki yalancı insanların varoluşuna isyan ettiğim, “Neden etrafımda bu kadar yalancı insan var?” dediğim bir gün, içimin çok derinlerinden bir ses duydum:
“Senin kendi yalancılıklarını bulman için...”
“Sen kimsin?” diye sordum.
“Ben senin yaşamındaki yol fenerinim. Bu yaşamında, korkularını ve inançlarını dönüştürmek için sorduğun her sorunun cevabını benden alacaksın.”
O anda, bana yalancı olduğumu söylediği için ona çok kızmıştım. Ama sonra sevindim, çünkü o bana her sorumun cevabını kendi içimden o anda söyleyecekti. Üstelik içimde yüzlerce soru vardı: Kimler ne yapıyordu, merak ettiğim kişiler neredeydi ve nasıl yaşıyorlardı, bana ve onlara gelecekte neler olacaktı? Bütün bu sorularımın cevabını ondan alacağımı zannederek çok sevinmiştim. O ses bu sevincimi anlayıp
“İşte bu sorularının cevaplarını aldığını zannettiğin ve her seferinde seni yanılttığı halde fark etmediğin ses, ben değilim.” dedi.
“Peki, o kim, sen kimsin?” diye sordum.
“Başkası hakkında, senin ve herkesin geleceği hakkında bilgi veren, negatif oluşumun sesidir. Ve sen bugüne kadar o sesle, akıllı olduğunu ve her şeyi bilip kontrol edebildiğini zannederek yaşadın. Bugün bunları bırakırsan benimle korkularını dönüştürmeye başlarsın. Ben de senin bu yaşamda kullandığın arabanda, senin yanında, sana yol gösteririm. Sadece kendinle ve şu anda ve geçmişte yaşadıklarınla ilgili dönüştürmek istediğin inançların için sana yol gösteririm. Sadece sana ait olan sorunlarının senin içindeki sebeplerini bulman ve bu sebepleri nasıl dönüştüreceğin ile ilgili sana yardımcı olurum. Ve seçimlerinde seni serbest bırakırım. Çünkü ben, senin içinde yaratıldığın andan beri var olan özünün sesiyim. Ben zaten bu yaşamında sana senin için doğru olan yolu göstermek için bu kadar yakınındayım,” dedi.

Onun sesini duymaya başladığım günden sonra o ses, yaşadığım her olayın içinde bana korkularımı, hissettiğim duyguları, bilinçaltımdaki olumsuz inançlarımı ve affetmem gereken her anımı ve kişiyi bir bir göstermeye başladı. Ve birlikte uzun bir yol aldık. Bir gün “Sen neredesin?” diye çok sorup hiçbir şey duymadığım bir an, benim o olduğumu ve artık üstben olarak yaşayacağımı anladım.

NİL Avunduk

Bu CD’de, Üstben’in ne olduğunun
ve Üstben çalışmasının
anlatıldığı “Seminer” bulunmaktadır.