Nil Avunduk İçsel Temizlik Sisteminin Uygulamalı Anlatımı -5-

Bu DVD de Nil Avunduk’un 5 Ocak 2012 - 13 Şubat 2012 - 12 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul'da vermiş olduğu üç ayrı seminer bulunmaktadır.

Bu seminerler ilk defa başlayanlar için de, uzun zamandır uygulayanlar için de çok önemli. İlk defa başlayanlar geçmişte ne hatalar yapıldığını algılayıp, kendi adımlarında bu hataları yapmayacak. Eskilerde ciddi bir şekilde kendilerini inceleyip nerelerde ne hatalar yaptıklarını bulacaklar.

Bu çalışma sisteminin özelliği bir olayın sebebini kökten bulup onu size dönüştürme imkanı veriyor. Bu sistemin önemli noktalarından bir tanesi de bilinçaltıdır. Kendimizin ne olduğunu, neleri niye yaptığımızı anlayabilmemiz için kendi bilinçaltımızı tanımamız lazım. Tarif ettiğimiz ve zannettiğimiz her şey bilinçaltındaki kayıtlardan geliyor. Bundan dolayı karşımızdakini kim olursa olsun sadece yaşadığımız ve kaydettiğimiz inanç kadar biliyoruz. Her şeyi o kayıt kadar görüyoruz, sadece kaydın ölçüsü kadar algılıyoruz.

Nil Avunduk bu seminerlerinde;

Olumsuz bilinçaltı kayıtlarının yaşam içerisinde oluşturduğu sorunlar ile baş edemeyince, bunları yok sayarak ya da kişisel gelişim eğitimleri alarak “olumlu” gibi görünen yeni bilinçaltı kayıtları oluşturarak, birbiri ile çatışan, “O mu? Bu mu? - Doğru mu? Yanlış mı?” dedirterek arada gidip gelmemize neden olan bu kayıtların bizleri nasıl kararsızlığa ve sıkıntıya soktuğunu,

Bu çatışmadan kurtulabilmek için, o olumsuz kaydı bulup dönüştürmek yerine onu bastırmaya çalışarak, “o olumsuzluğu hallettim” aldatmacası ile kendimize nasıl bir sahte huzur bölgesi yarattığımızı, yaptığımız sahte huzur bölgesi sayesinde gerçek hislerimizi, korkularımızı altlara bastırarak, uyuşturarak hissetmez, fark etmez hale getirip, gözümüze bir gözlük takıp yaşam içerisinde de gözümüzdeki bu gözlüğün gösterdiği ne ise onu o şekilde algılayarak, nasıl aldatıcı bir yaşam sürmeye çalıştığımızı, aldatıcı sahte bir gözlüğe ihtiyaç duymadan keyifli bir şekilde yaşayabilir hale nasıl gelebileceğimizi anlatmakta ve çalıştırmaktadır.